Twingo Club ČR - Články
Různé články o našich vozech:

Pokud chcete přidat nějaký zajímavý článek o Twingu pošlete odkaz na E-mail: momo@twingoclub.cz

Diskuze k článkům probíhá na Články o twingu

16.1.2006
Přidány obrázky nového Renaultu Twingo.
Podařilo se nám získat na spřátelených serverech pár obrázků nového konceptu Renault Twingo. Zmiňované obrázky jsou zde.

MoMo

15.1.2006
Nové Twingo na obzoru.
Už od jeho objevení v roce 1992 je jím Automobilový svět očarován. Jeho mírně kyprý a zábavný design, uchvacuje stále spousty řidičů. Celkem, bylo prodáno více než dva milióny exemplářů! I přes jeho věk, mini Renault není opravdu zastaralý, ale je dlužno říci, že mu prostor již zabírají konkurenti z Koreje a Itálie, Je jasné, že zvyšující se prodeje Citroenu C1 a Peugeotu 107, jsou to z čeho má Twingo strach
Ale pozor, na místo drobných změn se bude konat kompletní přeměna. Nejdříve je zřejmý úplně nový vzhled. Jak je vidět na našem počítačovém zobrazení, nechal se Renault inspirovat modelem "Zoe" představeným na Autosalonu v Ženevě v březnu 2005. Použitím nových technologií, chce malý Renault překonat své výsledky v crash-testu EuroNCAP a chce docílit čtyř hvězdiček, o proti tří které má Twingo v současnosti. Jiná zdokonalení a malá revoluce se objeví pod kapotou, novinkou bude dieselový motor 1.5 dCi 65 k. Který je nyní montován do jeho větších kolegů: Clia a Moduse. Tento motor, který doprovází trojice pohonných jednotek (1.2 8V 58 k, 1.2 16V 75 a 100 k) má za cíl zvýšit jeho prodej.
Renault sází i na jeho přitažlivou cenu, která by měla být kolem navrhovaných 8 900 euro v základní verzi. Pokud se má potvrdit zvěst o ceně bude potřeba přesunout jeho výrobu do ciziny. Stejně jako Citroen a Peugeot, kteří vyrábějí své modely C1 a 107 v České Republice a těží z nižších výrobních nákladů, Renault bude vyrábět své Twingo ve Slovinském Novo Mesto. Doufejme ale, že kosočtverec neudělá úspory někde jinde než na levnějších nákladech ve výrobě.
Článek jsem přeložil z francouzského originálu viz zde. Omlouvám se za případné rozdíly v překladu. Francouzsky neumím ani slovo pomohl kamarád WinTran.

MoMo


4.1.2006
Renault Twingo: Zdroj nekonečné radosti. Velice pochvalný článek o našich ďáblících zde.
Eddie75

4.1.2006
Renault Twingo (1992-dosud) - dej přednost prostoru Tvrdá realita zde.
Alík

4.1.2006
Renault Twingo II - Roztomilý sympaťák omlazuje zde.
Renault Twingo: střídání stráží v roce 2006 zde.
Alík